"קליק של תיאטרון" 

עמותת קלי"ק הקימה קבוצת משימה מיוחדת בתחום יזמות עסקית חברתית של 9 חברות מהמועדון החברתי "נווה נאמן" המופעל ע"י העמותה. מטרת הקבוצה היא לקדם את ההצגות של התיאטרון הקהילתי בו הן מופיעות ושיופיעו במקומות שונים ברחבי הארץ בבימויו של גדי קביאטק. בקבוצת המשימה הנשים למדו מיומנויות עסקיות ומועצמות מהעשייה. הן ממלאות תפקידים בתחומים שונים כגון: שיווק, מכירות, בניית תקציב, גבייה, תמחור ופרסום. את הקבוצה מלוות רכזת המועדון וסטודנטית לעבודה סוציאלית קהילתית מאוניברסיטת אריאל.

תיאטרון קהילתי מספר1 – "עכשיו אני חופשייה"

זהו סרט דוקומנטארי העוקב אחר תהליך עבודה של קבוצת תיאטרון הפועלת במועדון קהילתי לקשישות בשכונת "גיורא" בהוד השרון. מדובר באוכלוסיית נשים בגילאי 65-80 שהגיעו ממרוקו, תימן, פרס, ועירק ונאלצו לוותר על חינוך והשכלה, ביטוי לתהליך ההגירה והסביבה החברתית הגברית הנוקשה ממנה באו ובה  הן מתפקדות. הסרט מתעד את ההעצמה הנגרמת באמצעות הפעילות הדרמתית של הקבוצה אשר חושפת את העבר תוך כדי ההוויה הנוכחית שלהן, החל מזוגיות, היחסים עם הדור השני והשלישי.

דרך משחקי התפקידים, מבטאות הנשים בפעם הראשונה את רגשותיהן האמיתיים כלפי העולם, משפחתן וחייהן ועצם חברה הישראלית. זהו מסע של הקבוצה והבמאי, גבר שיכול להיות בנן ומרקע תרבותי שונה בתחליט.  המסע מוביל את שני הצדדים, הן הנשים והן את הבמאי לרמת חשיפה  מאוד גבוה.

החברה הישראלית אינה מכירה ומודעת למיוחדות של קהילה זו, שתעלם מן העולם בעתיד הלא רחוק.

זהו סרט על נשים ששתקו רוב חייהן ועכשיו מרגישות שהגיע תורן לדבר. "מסע שובה לב אל החיים האינטימיים של נשים שמצאו את האומץ להשמיע את קולן" "חוויה מרגשת של צחוק ודמע".

בימוי: גדי קביאטק, הפקה: יעל קציר, צילום: יגאל מלול, עריכה: רונה ויינר, מוסיקה: אתי אנקרי:

לצפייה:  "עכשיו אני חופשייה"

תיאטרון קהילתי מספר 2 – "האוהל הגדול"

"האוהל הגדול" היא הצגה חינוכית העוסקת בנושא העלייה לארץ ישראל בשנות ה- 50 מארצות שונות ומשקפת את חוויות העולים שהגיעו לארץ הקודש השוממה שאינם מכירים. ההצגה היא מרגשת ומצחיקה ומשלבת סיפורים אמיתיים שחוו הנשים. התיאטרון בעצמו עוסק בחשיפה של עולם אינטימי, ועולם ההולך ונעלם, ונותן כבוד לקבוצת נשים שראתה את עצמה תמיד בשוליים ומגלה שהיא מסוגלת להיות חלק מתיאטרון המעלה את הדרמה של החיים שלהן. זהו הרגע בו הן הופכות מנשים אנונימיות לנשים שהשתחררו והגיע תורן לדבר, גם עבור כל הנשים האחרות שעוד לא מעיזות.

מכתב המלצה מאוניברסיטת אריאל

מכתב המלצה ממרכז יום לקשיש ברעננה

מכתב המלצה מחטיבת ״הראשונים״

show2  show1

big_tent