"מתחברים בקלי"ק"

אזרחים ותיקים, תושבי הוד השרון, משתתפים בפעילויות חברתיות באמצעות המחשב או מסך הטלוויזיה הביתי שלהם, כשהם ישובים בכורסה מול מסך המחשב או הטלוויזיה, ובלחיצת כפתור אחת בלבד, משתתפים למגוון פעילויות שבועיות, כגון שעורי תנועה למיניהם, מדיטציה, צ'י קונג, מוסיקה, קבוצות תמיכה, הרצאות, סיפור סיפורים, ועוד מגוון רחב של פעילויות חברתיות מתחלפות. דרך חיבור המחשב או הטלוויזיה הביתית יכולים המשתתפים לצפות בפעילויות, ובאמצעות מצלמה המותקנת על גבי המחשב או הטלוויזיה הם יכולים להשתתף באופן פעיל בכל השעורים.
השעורים מתבצעים ממספר מוקדים שונים, בהם מועדונים החברתיים של עמותת קלי"ק המקיימים פעילות בשעות הבוקר, ומתנדבים שמעבירים שידורים המיועדים במיוחד למשתתפי המיזם בשעות אחר הצהריים ובערב.
המיזם, הנקרא 'מרכז וירטואלי', הנו פרויקט חלוצי ופורץ מטעם עמותת קלי"ק, הפועלת לרווחת הגיל השלישי כפיילוט משנת 2015 ומייסדו הם ד"ר לינדה מוסק מנכ"לית עמותת קלי"ק וטלי שץ, עובדת לשעבר בעמותה. משנת 2016 המיזם התקבל כחלק מפרויקט ארצי בתחום הבדידות של ג'וינט-אשל, המוסד לביטוח הלאומי ומשרד הרווחה והוא מופעל מאז הקמתו בעזרת קרנות פילנתרופיות באנגליה ובארה"ב.
ראשיתו של המיזם ב 2015, אז קרם עור וגידים הרעיון לחבר אזרחים ותיקים מרותקי בית לפעילויות חברתיות באמצעות טאבלטים ומחשבים ניידים, שסופקו להם על ידי העמותה בעזרת תרומה מקרן פילנטרופית באנגליה. בפועל, התקשו אזרחים ותיקים לתפעל את הטאבלטים ומחשבים הניידים בעצמם וחברה העמותה בשנת 2017 לחברת סטארטאפ בשם יוניפר. זו פיתחה קונסולה ותוכנה המאפשרת לקלוט את השידורים דרך מסך המחשב והטלוויזיה, באמצעות שימוש בשלט רחוק פשוט (בחיבור לטלוויזיה), בעל שבעה כפתורים, נוח וקל להפעלה.
המיזם הנו בראשית דרכו, ומתמודד עם אתגרים טכנולוגיים בתפעול והטמעה. הפרויקט מלווה על ידי אנשי מקצוע ומתנדבים בתחום המחשוב והגיל השלישי והוא ייחודי בזה שהוא מציע בו זמנית למספר רב של אזרחים וותיקים את האפשרות להשתתף במגוון פעילויות קבוצתיות בתוך מספר רחב של מרכזים עם אופציות שונות ומגוונות של פעילויות לבחירתם, הפועלות במשך שעות רבות ביום ובערב.
לפרטים: [email protected]

תקנון און ליין בעת השימוש החיבור לתרגילים המקוונים